Svet-Stranek.cz
MALÁ VESNICE PLNÁ VELKÝCH UDÁLOSTÍ
BAKOVÁCI SOBĚ :o)

O BAKOVĚ:MALÁ VESNICE PLNÁ VELKÝCH UDÁLOSTÍ

O BAKOVĚ

Bakov. Na první pohled útulná, klidná vesnička o několika domech, žijící tichým, klidným životem. Když se ale podíváte blíž, zjistíte, že zdání někdy klame...

Zajímavosti:


Obec: BEŘOVICE
Kraj: STŘEDOČESKÝ, okres: KLADNO
Obec s rozšířenou působností: SLANÝ
V obci jsou evidovány 2 částí obcí, 166 adres. V obci není evidována žádná ulice. Všechny adresy v obci mají PSČ 273 71. V obci je k trvalému pobytu (nebo jakémukoliv platnému pobytu cizince, azylanta) přihlášeno 357 obyvatel, z toho je 143 mužů nad 15 let, 38 chlapců do 15 let, 144 žen nad 15 let, 32 dívek do 15 let.

Výběr části obce
Část obce: BAKOV
V části obce je evidováno 49 adres. V části obce není evidována žádná ulice. Všechny adresy v části obce mají PSČ 273 71.

Rozloha katastrál. území: 570 ha (Beřovice 355 ha, Bakov 215 ha)

zeměpisná a historická data

Obec Beřovice a její část Bakov leží severně od Slaného v údolí Bakovského potoka, v nadmořské výšce 222 m. Beřovice pravděpodobné vznikly ve 14. století, nejsou však dochovány žádné zmínky. Bakov se připomíná již v roce 1367 jako tvrz. V době vlády Rudolfa II. byla na sýpce vytvořena krásná renesanční sgrafita, ještě dnes patrná, ale špatné udržovaná. Sýpka je v soukromých rukou.

V Beřovicích stojí na návsi kaplička z roku 1732, z roku 1794 pak pískovcová Boži muka. Mezi Beřovicemi a Dolínem jsou pak další Boží muka. U domu čp. 43 je pískovcový památník na památku lidového písmáka Valeriána Pejši a uprostřed návsi pískovcový pomník padlým v 1. světové válce.

Kolem Bakovského potoka se nacházejí významné krajinné prvky. Obec je začleněna do DSO Mikroregionu Bakovského potoka a DSO Přemyslovci.